Plasticizer

پلاستی سایزر

پلاستی سایزرها چه هستند :

پلاستی سایزر ها یا نرم کننده ها مواد آلی نسبتا غیر فرار( عمدتا مایع ) هستند و زمانی که با پلاستیک یا الاستومر ترکیب می شوند به بهبود پلیمر کمک می کنند. نرم کننده ها با کاهش ویسکوزیته مذاب پلیمر، جریان و ترموپلاستیسیته یک پلیمر را افزایش می دهند . پلاستی سایزر ها عموما حاصل از استریفیکیشن بین اسید و الکل می باشد.

کاربردپلاستی سایزرها:
نرم کننده ها از جمله مواد افزودنی پرکاربرد در صنعت پلاستیک هستند و معمولاً از سایر مواد افزودنی استفاده شده در فرآوری پلیمر ارزان تر هستند. نرم کننده ها اغلب در PVC مورد استفاده قرار می گیرند. پی وی سی در تولید طیف گسترده ای از کالاها به صورت زیر کاربرد دارد:
پی وی سی نرم نشده (Unplasticized PVC ) یا پی وی سی سخت : لوله و اتصالات ، پروفیل درب و پنجره
پی وی سی نرم شده ( Plasticized PVC ( یا پی وی سی منعطف: شیلنگ های صنعتی و باغبانی ، سیم و کابل ، فیلم پی وی سی ، کف پوش، کاغذ دیواری ، کفش ، لوازم داخلی خودرو

طبقه بندی پلاستی سایزرها:
پلاستی سایزر ها بر اساس اسید مورداستفاده در فرایند استری شدن طبقه بندی میگردند. موادی که امروزه بیشترین استفاده را به عنوان پلاستی سایزر دارند عبارتند از :
۱. فتالاتها : DOP
۲. ترفتالات ها : DOTP
۳. آلیفاتیک ها : DOA
۴. تری ملیتات ها : TOTM
۵. سیترات ها : ATBC
۶. اپوکسی ها : ESBO
شرکت خرم پلاستیک تهران با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا و استفاده از نیروی متخصص توانسته است توانسته است گام مهمی را در تولید داخلی سه پلاستی سایزر پرکاربرد و عدم نیاز به واردات این محصولات بردارد . پلاستی سایزرهای تولیدی شرکت خرم پلاستیک به شرح ذیل می باشد.